امروز دوشنبه 04 تیر 1397 ساعت 08:16:58

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5961 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 شهریور 1396 - ساعت: 22:05

چاپ
امید یک جامعه وابسته به آموزش و پرورش است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:

امید یک جامعه وابسته به آموزش و پرورش است


مدیر کل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه امید یک جامعه وابسته به آموزش و پرورش است، گفت: جامعه‌ای که به آموزش و فراگیری علم رغبت نشان دهد قطعا پیشرفت می‌کند.

به گزارش خبرنگار صصداي بهشهر، سیدعلی قاسمی بعد از ظهر امروز در همایش تجلیل از نخبگان و رتبه‌های برترکنکور سراسری 96، اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین عامل پیشرفت و توسعه وجود شاخص‌های پنهان توسعه است.

 

وی با اشاره به اینکه آموزش، امید به زندگی و سلامت از اصلی‌ترین شاخص‌های پنهان توسعه بشمار می‌آیند، بیان کرد: یکی از اصلی‌ترین شاخص‌های توسعه در حوزه انسانی بحث آموزش است و جامعه‌ای که به آموزش و فراگیری علم رغبت نشان دهد و در این حوزه سرمایه‌گذاری کند قطعا پیشرفت خواهد کرد.

 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه وجود نیروهای انسانی قوی و متخصص رمز پیشرفت و توسعه است، افزود: اگر کشوری از دیگر شاخص‌های توسعه محروم اما در حوزه انسانی قوی باشد قطعا به توسعه دست می‌یابد برای نمونه کشورهای هند، ژاپن و فرانسه از جمله کشورهایی هستند که تنها به دلیل برخورداری از نیروی انسانی در زمره پیشرفته‌ترین کشورها قرار دارند.

 

این مسؤول تصریح کرد: امید به آینده و زندگی از دیگر شاخص‌های پنهان توسعه است و یقین بدانید که امید یک جامعه وابسته به آموزش و پرورش است.

 

قاسمی سلامت یک جامعه را از دیگر شاخص‌های پنهان توسعه دانست و گفت: بهداشت و سلامت افراد یکی دیگر از شاخص‌هایی است که جامعه را به سمت رشد سوق می‌دهد و این مهم وابستگی شدیدی به آموزش دارد چراکه اگر آگاهی مردم در سطح جامعه پایین باشد سلامت فکری مردم و امید به زندگی کاهش می‌یابد.

 

وی اظهار کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه آموزش و پرورش به طور تقریبی 86 درصد عامل توسعه است و این نسبت در حوزه فرهنگ بیش از 60 درصد و در حوزه سیاسی و اجتماعی بیش از 70 درصد پاسخگو است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه مدرسه باید بعنوان اصلی‌ترین کانون مورد توجه قرار گیرد، گفت: برای اینکه از جامعه‌ی رشیدی بهره‌مند شویم باید تمامی حوزه‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی و... را در مدرسه و کلاس درس متمرکز سازیم و این مهم نیازمند تغییر و تحول در آموزش و پرورش است.

 

این مسؤول تصریح کرد: آموزش و پرورش امروز نمی‌تواند بستر آینده رو به رشد ایران را تضمین کند و به ناچار باید آموزش و پرورش دیگری را برای جامعه تعریف کنیم و این همان چیزی است که در دولت در دستور کار قرار داده‌یم.

 

قاسمی با تاکید بر اینکه هدف اصلی در کلاس باید نظام آموزشی باشد، بیان کرد: ما به دنبال تربیت انسانی فرهمند، شایسته و شهروند خوب برای جامعه هستیم و این مهم با همیاری اولیای دانش‌آموزان با تغییر نگاه نسبت به نظام آموزشی میسر می‌شود.

 

وی افزود: یکی از علت‌های اصلی وجود مشکلات در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی جامعه امروز ما این است که نظام آموزشی بر محور تربیت همه جانبه مدیریت نمی‌شود.

 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران جوانان را به جهان بینی و محصور نشدن در عصر و زمان خود سفارش کرد و گفت: شما امروز از مرحله عمومی وارد مرحله تخصصی شده‌اید و یقینا نوع نگاه و تصمیمات شما در آینده تاثیرگذار است، پس به گونه‌ای آینده را در ذهن خود تجسم کنید که بتوانید به‌عنوان یک بهشهری مبتکر جهان را با دیدگاه خود تغییر دهید چرا که آینده شهر و کشور در دستان شماست.

 

 

 

انتهاي پيام/ ايمانه يخكشي دیدگاه شما در مورد : امید یک جامعه وابسته به آموزش و پرورش است

امید یک جامعه وابسته به آموزش و پرورش است تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا