امروز دوشنبه 07 خرداد 1397 ساعت 14:28:18

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

کد خبر : 6032 - تاریخ انتشار : دوشنبه 04 دی 1396 - ساعت: 16:17

چاپ

ثبت 1430 پس‌لرزه در کرمان


مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان گفت: یک هزار و 430 پس‌لرزه در استان کرمان بعد از زلزله هجدک راور ثبت شده است.

به گزارش صدای بهشهر به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، رضا فلاح صبح امروز در دیدار استاندار کرمان با دبیرکل جمعیت هلال‌احمر کشور اظهار داشت: تیم‌های هلال‌احمر در ساعت‌های اولیه بعد از زلزله هجدک و کوهبنان در منطقه حاضر شدند و بیش از 2 هزار و 70 چادر در مناطق زلزله‌زده کوهبنان و 450 چادر در مناطق زلزله‌زده راور توزیع شده است و یک هزار و 10 خانوار در کوهبنان اسکان داده شده‌اند.

وی با بیان اینکه طرح خادم را برای آموزش خانواده‌ها به صورت چهره‌به‌چهره در راور و کوهبنان آغاز کرده‌ایم، عنوان کرد: یک هزار و 430 پس‌لرزه در استان کرمان بعد از زلزله هجدک راور داشته‌ایم که بیشتر آن مربوط به هجدک بوده است و روز گذشته در گلزار و فاریاب هم زلزله روی داد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان تصریح کرد: در استان کرمان به اعتبار و تجهیزات استانی نیاز داریم، زیرا کرمان پهناورترین و جزو حادثه‌خیزترین استان‌هاست.

فلاح یادآور شد: 14 هزار پتو و 14 هزار چادر امدادی، 12 هزار تخته موکت و انواع مواد غذایی در انبارهای هلال‌احمر استان کرمان داریم و زمانی که حادثه‌ای روی می‌دهد تمام استان‌های همجوار کمک می‌کنند و این به صورت روتین است.

وی افزود: بعد از زلزله کرمانشاه 150 چادر هلال‌احمر در استان کرمان راه‌اندازی شد و 7 میلیارد و 500 میلیون تومان از کرمان به کرمانشاه اهدا شد و تاکنون 40 تریلر کمک‌های مردمی به کرمانشاه اعزام شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: زمین 12 هکتاری در هفت باغ برای مرکز امداد و نجات کرمان در نظر گرفته شده است.

فلاح ابراز داشت: سه داروخانه هلال‌احمر در استان کرمان داریم و کاروان‌های سلامت در قالب پزشک، مددکار و مشاور، توزیع بسته‌های غذایی در مناطق محروم و دوره‌های کشوری آموزشی را در استان کرمان انجام می‌دهیم.دیدگاه شما در مورد : ثبت 1430 پس‌لرزه در کرمان

ثبت 1430 پس‌لرزه در کرمان تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا