امروز دوشنبه 07 خرداد 1397 ساعت 09:17:43

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

کد خبر : 6093 - تاریخ انتشار : شنبه 30 دی 1396 - ساعت: 21:13

چاپ

برای استغفار کدام دعا را بخوانیم ؟


کارشناس علوم قرآنی گفت: دعای معروفی در دعای کمیل وجود دارد که به دعای استغفار معروف است و خوانده می شود. این دعا مستحب است که در قنوت نمازهای مغرب و عشا خوانده می شود و بیشتر مضمون آن استغفار است.

سعید شمس کارشناس علوم قرآنی در خصوص دعاهای ویژه استغفار گفت: دعای معروفی در دعای کمیل وجود دارد که به دعای استغفار معروف است و خوانده می شود. این دعامستحب است که در قنوت نمازهای مغرب و عشا خوانده می شود و بیشتر مضمون آن استغفار است.

وی اد ادامه به بخشی از این دعا اشاره و اظهار کرد: "یَا دَائِمَ الْفَضْلِ عَلَی الْبَرِیَّهِ یَا بَاسِطَ الْیَدَیْنِ بِالْعَطِیَّهِ یَا صَاحِبَ الْمَوَاهِبِ السَّنِیَّهِ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ خَیْرِ الْوَرَی سَجِیَّهً وَ اغْفِرْ لَنَا یَا ذَا الْعُلَی فِی هَذِهِ الْعَشِیَّهِ": "ای خدایی که فضل و کرمت بر خلق دایم است و دو دست ‏عطا و بخششت به جانب بندگان دراز است ای صاحب بخشش های بزرگ درود فرست بر محمد و آلش که در اصل خلقت و فطرت بهترین خلقند ای خدای بلند مرتبه در همین شب گناه ما را ببخش."

این کارشناس علوم قرآنی در خصوص خوانده شدن این دعا در دیگر مناسبت های مذهبی تصریح کرد: این ذکر شریف در شب عید سعید فطر نیز خوانده می ‏شود، همچنین توصیه بسیار به خواندن این دعا در شب های جمعه در قنوت نمازهاشده است.

شمس به اعمالی که می توانیم در آخر هر هفته با دعای استغفار انجام دهیم اشاره و خاطرنشان کرد: می توانیم آخر هفته را با اعمالی که در طول هفته داشته ایم مرور کنیم و با این دعا از اعمال خطای خود استغفار کنیم و از خدای متعالبخواهیم که نسبت به خطاهایی که داشته ایم ما را مورد عفو خود قرار دهد.دیدگاه شما در مورد : برای استغفار کدام دعا را بخوانیم ؟

 برای استغفار کدام دعا را بخوانیم ؟ تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا