امروز دوشنبه 07 خرداد 1397 ساعت 09:47:33

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

کد خبر : 6107 - تاریخ انتشار : شنبه 30 دی 1396 - ساعت: 23:48

چاپ

ترشحات پشت حلق را جدی بگیریم


یک متخصص طب ایرانی گفت : حکمای طب سنتی ایران اهمیت ویژه‌ای به درمان نزله و خلط پشت حلق می‌ دادند امروزه این معظل با نام آلرژی و سینوزیت شناخته می‌ شوند که سرمنشا بسیاری از بیماری‌ هاست .

سمیه ذاکری درباره نزله یا ترشحات پشت حلق اظهار کرد: حکمای طب سنتی ایران اهمیت ویژه ای به درمان نزله و خلط پشت حلق می دادند امروزه این معظل با نام  آلرژی و سینوزیت شناخته می شوند.

وی افزود: از عوارض نزله و خلط پشت حلق از نظر حکیم ارزانی از حکمای بزرگ طب سنتی ایران می تواند امراض چشم ،گوش، درد معده، گرسنگی مفرط، اسهال، زخم گوارشی، عفونت ریه، ورم روده یا قولنج یا کولیت التهابی باشد.

این متخصص طب ایرانی عنوان کرد: نزله که از حلق فرو می ریزد به هر اندامی که می رسد بیماری ایجاد می کند, برحسب مقدار و غلظت ماده می تواند شقیقه(میگرن), سرگیجه, صرع و مالیخولیا, بیماری های مفاصل و ... را ایجاد کند و باید  راس توجه درمانگر طب سنتی قرار گیرد.

ذاکری تصریح کرد: افراد باید از مصرف خودسرانه آنتی هیستامین ها برای بند آوردن آبریزش بینی و آلرژی خودداری کنند و حتما به درمان ریشه ای آن یعنی تقویت گوارش و مغز بپردازند.

وی خاطرنشان کرد: از علل بروز ترشحات پشت حلق، ضعف هضم معده و ضعف قوای مغزی است, برخی بیماری های چشمی که به تدریج موجب نابینایی فرد می شوند مانند تخریب شبکیه ,بیماری RP و... در شرح حال گیری از این بیماران رد پای نزله و سال ها خلط پشت حلق! دیده می شود که متاسفانه درمانی برای آن صورت نگرفته است.

این متخصص طب ایرانی بیان کرد: افرادی که نزله یا خلط پشت حلق دارند حتی الامکان شب ها مرکبات نخورند چون باعث تشدید خلط پشت حلق صبحگاهی خواهد شد برخی فکر می کنند که زمان سرماخوردگی باید مرکبات بخورند تا ویتامین C به بدن برسد و بر عفونت غلبه کنند اما رطوبت و سردی حاصل از خوردن مرکبات در مواردی می تواند موجب تشدید و طولانی شدن زمان سرماخوردگی شود.دیدگاه شما در مورد : ترشحات پشت حلق را جدی بگیریم

ترشحات پشت حلق را جدی بگیریم تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا