امروز شنبه 05 خرداد 1397 ساعت 12:54:54

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

کد خبر : 6143 - تاریخ انتشار : سه شنبه 03 بهمن 1396 - ساعت: 10:07

چاپ

زندگی ۱۴ هزار زلزله زده در کانکس


معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ۱۴ هزار و ۴۰۰ خانوار زلزله زده در کانکس هستند و ۳ هزار خانوار وجه نقد دریافت کرده اند.

عزیزالله مهدیان در نشست شورای اداری استان کرمانشاه اظهار داشت: در زلزله ۲۱ آبان استان کرمانشاه بیش از ۱۰۰ هزار واحد خسارت دیدند که از این تعداد ۴۱ هزار و ۲۹۸ واحد احداثی و ۵۹ هزار و ۵۲۵ واحد نیاز به تعمیرات دارند.

 
وی با بیان اینکه اسکان موقت مرحله نهایی را طی می کند ابراز داشت: تا کنون برای ۱۷ هزار و ۴۲۳ نفر یا کانکس تهیه شده و یا پول بابت اجاره بها پرداخت شده است.
 
مهدیان خاطر نشان کرد: از این تعداد ۱۴ هزار و ۴۰۰ خانوار الان در کانکس هستند و ۳ هزار خانوار وجه نقد دریافت کرده اند.
 
معاون بنیاد مسکن کشور خاطر نشان کرد: از مجموع کانکس ها حدود ۸ هزار توسط قرارگاه خاتم و ۳ هزار و ۵۰۰ توسط خیرین نصب شده است.
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر کمبود کانکس نداریم، یادآور شد: در منطقه حدود ۱ هزار و ۵۰۰ کانکس آماده تحویل داریم.
 
مهدیان در ادامه گفت: کسانی که واحدهای آنها به صورت ۱۰۰درصد تخریب شده کانکس دریافت کردند و کسانی هم که در هنگام توزیع کانکس در محل حضور نداشتند از فردا به آنها کانکس تحویل می شود.
 
مهدیان تصریح کرد: همچنین به مستاجرین همانند مالکین کانکس تعلق می گیرد و اگر مایل باشند پول بابت اجاره بها به آنها داده خواهد شد.
 
معاون بنیاد مسکن کشور اظهار داشت: درسرپلذهاب بستر کار فراهم است و اکثر خانه ها آوار برداری شده و تنها مشکل صدور پروانه داریم که شهرداری باید این مشکل را حل و فصل کند.
 
وی گفت: در روستاها فونداسیون ها انجام شده و بازسازی با کمک خود مردم آغاز شده و امیدواریم در آینده سرعت بگیرد.
 
مهدیان همچنین بیان داشت: تا قبل از خرداد ماه سقف خانه های روستایی زده خواهد شد اما در شهرها این کار زمان بیشتری می برد و پیش بینی می شود تا نیمه دوم سال ۹۷ طول بکشد.
 
این مسئول به اخذ ۱۰۰ هزار قرارداد طی ۴۵ روز اشاره کرد و افزود: بانک ها باید با پای کار آوردن نیروها به روند پرداخت تسهیلات سرعت ببخشند.
 
وی ابراز داشت: در پیش بینی اولیه برای ۱۱ هزار واحد روستایی و ۴۵۰۰ واحد شهری تامین منابع شد که در برخی بخش ها این تعداد ۲ برابر شده است و با مشکل منابع مواجه شدیم که دولت باید تسهیلات لازم در این زمینه را ابلاغ کند.


دیدگاه شما در مورد : زندگی ۱۴ هزار زلزله زده در کانکس

زندگی ۱۴ هزار زلزله زده در کانکس تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا