امروز یکشنبه 06 خرداد 1397 ساعت 02:15:52

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 6145 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 04 بهمن 1396 - ساعت: 18:28

چاپ
بزرگداشت آیت الله صادقی گلوردی و شهید سید باقر حسینی برگزارشذ

بزرگداشت آیت الله صادقی گلوردی و شهید سید باقر حسینی برگزارشذ


مراسم بزرگداشت آیت الله محمد علی صادقی گلوردی و شهید حجت الاسلام سید باقر حسینی، در مدرسه علمیه امام جعفر صادق(ع) بهشهر برگزار شد.

مراسم بزرگداشت آیت الله محمد علی صادقی گلوردی، از علمای شرق مازندران و شهید حجت الاسلام سید باقر حسینی، عصر امروز در مدرسه علمیه امام جعفر صادق(ع) بهشهر برگزار شد.

براساس این گزارش، این مراسم با حضور گسترده علما، روحانیان، مدیران، اساتید، طلاب و همچنین اقشار مختلف مردم در این مدرسه علمیه برگزار شد.

حجت الاسلام محمد باقر محمدی لائینی، عضو شورای حوزه علمیه مازندران در این مراسم به نقش عالمان دینی در حفظ دین و ارزش های الهی در جامعه اشاره کرد و گفت: علما مشعل داران هدایت و مرزبانان حقیقی دین خدا در جامعه هستند.

وی با بیان این که تلاش ها و از خودگذشتگی های علما پس از ائمه معصومین(ع) دین و شریعت را حفظ کرد، افزود: اگر تلاش های عالمان دینی در ادوار مختلف تاریخ نبود، امروز اثری از دین در جامعه وجود نداشت.

مسؤول مدرسه علمیه نکا با اشاره به این که علما همچون کوهی مستحکم در برابر دشمنان دین ایستادند و اجازه کوچکترین تحریف را به آنها ندادند، بیان داشت: امروز باید قدردان چنین شخصیت های بزرگی باشیم که این گونه دین را در برابر هجمه های سنگین دشمن حفظ کردند.

حجت الاسلام لائینی از علما و فقهای دینی به عنوان برکات ارزشمند الهی برای جامعه یاد کرد و گفت: وجود یک عالم دینی در هر منطقه ای برکت آفرین است به همین دلیل باید از وجود چنین بزرگانی نهایت استفاده معنوی برده شود.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که علما به دلیل روح بلند و پشتوانه الهی که داشتند هیچ گاه از ظالمان و حاکمان مستند ترسی به دل راه ندادند، افزود: امام خمینی(ره) با دستان خالی در برابر آن رژیم تا دندان مسلح ایستاد و از دین دفاع کرد.

استاد حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که کسی فکر نمی کردند که قیام امام خمینی(ره) به پیروزی انقلاب در سال 57 ختم شود، خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) با سخنانی که برخواسته از متن دین و آیات الهی بود دل های مردم را به خود جذب کرد و زمینه همراهی مردم با نهضت را فراهم کردند.

امام جمعه نکا با بیان این که نفوذ کلام و پایگاه اجتماعی قوی علما در طول تاریخ همواره مورد هراس حکام ظالم و مستبد بود، تصریح کرد: حکومت های فاسد گذشته فکر می کردند با تبعید عالمان دینی می توانند مانع از روشنگری و هدایت آنها برای مردم شوند.

حجت الاسلام لائینی با اشاره به این که ساده زیستی، همراهی با مردم، زهد و تقوا یک پیوندی عمیق میان مردم و روحانیت به وجود آورده است، خاطرنشان کرد: علیرغم همه توطئه ها، این پیوند عمیق و مستحکم هیچ گاه متزلزل نشده است.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که روحانیت در همه عرصه ها و صحنه همراه مردم بوده و لحظه ای از کنار توده مردم جدا نشده است، تصریح کرد: در هشت سال دفاع مقدس نیز روحانیت همراه مردم به جبهه های نبرد حق علیه باطل رفت که امروز می بینیم پیکر مطهر شهید حسینی پس از 29 سال دوباره به زادگاهش بازگشت.

امام جمعه نکا با اشاره به این که همین ویژگی های ارزشمند روحانیت شیعه جایگاه آنها را در قلوب مردم تثبیت کرده است، افزود: دشمنان دین و انقلاب باید بدانند که این رابطه و پیوند قلبی میان مردم و روحانیت برخواسته از اعتقادات دینی است.

گفتنی است، آیت الله صادقی گلوردی(ره) از شاگردان امام خمینی(ره) در نجف بود و  از محضر علمای بزرگی همچون آیت الله کوهستانی(ره) نیز بهره مند شد.

آن مرحوم از مبارزان علیه رژیم طاغوت بود و همواره در صف مقدم انقلاب و مبارزه با استکبار و طاغوت حضور داشت که پس از انقلاب اسلامی در دستگاه قضا در کسوت قضاوت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خدمت می کرد.

 آیت الله صادقی گلوردی صبح روز ۲۶ دی ۱۳۹۶ بر اثر بیماری در سن 87 سالگی در بهشهر درگذشت.

 

 

 

 

 

 دیدگاه شما در مورد : بزرگداشت آیت الله صادقی گلوردی و شهید سید باقر حسینی برگزارشذ

بزرگداشت آیت الله صادقی گلوردی و شهید سید باقر حسینی برگزارشذ تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا