امروز دوشنبه 04 تیر 1397 ساعت 04:39:28

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 6195 - تاریخ انتشار : دوشنبه 09 بهمن 1396 - ساعت: 08:19

چاپ
 گربه جنگلی تصادفی در بهشهر پیش از آغاز درمان جان سپرد

گربه جنگلی تصادفی در بهشهر پیش از آغاز درمان جان سپرد


دوستداران حیات وحش، یک گربه جنگلی ماده را که در بهشهر بر اثر برخورد خودروهای عبوری به شدت دچار آسیب‌دیدگی شده بود برای درمان به تهران منتقل کردند اما این حیوان، که علاوه بر شکستگی‌ کمر و دنده دچار خونریزی داخلی شده بود پیش از آغاز درمان جان سپرد .
گربه جنگلی

به گزارش صدای بهشهر به نقل از خبرگزاری تسنیم، دوستداران حیات وحش، روز گذشته یک گربه جنگلی ماده را که در بهشهر بر اثر برخورد خودروهای عبوری به شدت دچار آسیب‌دیدگی شده بود برای درمان به تهران منتقل کردند اما این حیوان، که علاوه بر شکستگی‌ کمر و دنده دچار خونریزی داخلی شده بود پیش از آغاز درمان جان سپرد تا بار دیگر جای ضعف روند درمان وحوش آسیب‌دیده را به نمایش بگذارد. حیوانی که با وجود تلاش‌های داوطلبانه فعالان محیط زیست و مشارکت‌های دامپزشکان بخش خصوصی، تنها در صورت اطلاع‌رسانی به موقع مسئولان محیط زیست، می‌توانست شانسی برای ادامه حیات داشته باشد.

محمدعلی الله‌قلی، فعال و کارشناس محیط زیست در این باره به تسنیم می‌گوید: این گربه جنگلی حدودا یک هفته پس از تصادف، روز پنجشنبه به دست ما رسید. حیوان را برای انجام معاینه، رادیوگرافی و تزریق سرم به مرکزی در بابل منتقل کردیم و روز یکشنبه با وجود برف شدید برای انجام اقدامات درمانی به تهران رساندیم اما متاسفانه گذشت مدت زیاد از تصادف شانس درمان را از این گربه جنگلی که به تشخیص دامپزشک، احتمالا باردار بوده گرفت و حیوان بر اثر خونریزی داخلی و تجمع خون در ریه تلف شد.

این در حالی است که طی یک سال گذشته، با تلاش‌های دلسوزانه و داوطلبانه فعالان محیط زیست و همچنین مشارکت مراکز دامپزشکی خصوصی در حوزه درمان وحوش آسیب‌دیده، امیدهایی برای ایجاد بهبود در روند درمان و بازپروری این حیوانات به وجود آمده. حیواناتی که آمار تلفاتشان بر اثر تصادف در جاده‌ها، گرفتار شدن در تله و آسیب‌دیدن توسط شکارچیان در حال افزایش است. حالا باید منتظر ماند و دید آیا سازمان حفاظت محیط زیست که تا کنون همواره نبود امکانات، تجهیزات و نیروی متخصص را عذری برای عملکرد ضعیف خود در این حوزه عنوان کرده اکنون برنامه‌ای برای استفاده بهینه از  ظریفیت‌های ایجاد شده میان داوطلبان و مراکز خصوصی دامپزشکی دارد؟دیدگاه شما در مورد : گربه جنگلی تصادفی در بهشهر پیش از آغاز درمان جان سپرد

 گربه جنگلی تصادفی در بهشهر پیش از آغاز درمان جان سپرد تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا