امروز یکشنبه 06 خرداد 1397 ساعت 09:24:57

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

کد خبر : 6200 - تاریخ انتشار : دوشنبه 09 بهمن 1396 - ساعت: 08:47

چاپ

بازهم بحران در روزهای برفی


بارش سنگین برف در نیمه شمالی کشور که از شنبه شب در تهران و دیگر استان های کشور آغاز شد بار دیگر نشان داد که با وجود آگاهی قبلی در مواقع خاص تا چه اندازه نهادها و سازمان ها مربوطه ناکارآمد هستند.

بارش برف دو روز اخیر باعث مسدود شدن بسیاری ازمعابر و راه‌های مواصلاتی بیرون و درون شهری شد، سیستم حمل و نقل عمومی را مختل کرد، بسیاری از پروازهای داخلی و خارجی را لغو و عملا باعث تعطیلی بسیاری از فرودگاه های کشور شد، تاکسی های اینترنتی نیز با وجود چند برابر کردن قیمت ها حاضر به جابجایی مسافران نبودند و ... . این اتفاقات همه در حالی رخ داد که از هفته گذشته اعلام شده بود که تهران و دیگر استان های کشور از اوائل هفته پیش رو کاهش شدید دما و بارش برف و باران را خواهند داشت.

گرفتار شدن مردم در راه ها و دیر تشکیل شدن جلسه مدیریت بحران


بسیاری از خودروها در اتوبانهای تهران قم و تهران کرج شنبه شب را در برف و کولاک ماندند. در این باره داوود کشاورزیان ، معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور که به منظور بررسی اقدامات دستگاه‌های مختلف در وزارت کشور برگزار شد، با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد خودروها فاقد زنجیر چرخ بودند خاطرنشان کرد: مهمترین دلیلی که سبب انسداد مسیرها شد عدم استفاده از زنجیر چرخ بود. متاسفانه بسیاری از راننده‌ها به هشدارهای ما بی توجه بودند و واقعا معلوم نیست چرا راننده‌ای که وضعیت بارش‌ها را دیده، نه زنجیر چرخ با خود به همراه داشته و نه حتی باکش را پر کرده بود. مگر با باک خالی در جاده برفی رانندگی می‌کنند.

وی با بیان اینکه غافلگیری در این زمینه را قبول ندارم گفت:‌ بارش برف از قبل پیش بینی شده بود. گرچه مقدار آن بیشتر بود اما بارش‌ها پیش بینی شده بود. اگر رانندگان زنجیر چرخ به همراه داشتند قطعا بسیاری از این مشکلات پیش نمی‌آمد. تصور کنید اگر در یک جاده‌ای ۱۰۰۰ خوردو تردد کنند اما تنها دو خودرو لیز بخورند آن جاده مسدود می‌شود و پس از آن خودروها متوقف شده، سوخت‌شان به پایان می‌رسد و مشکلات بعدی ایجاد می‌شود. بنابراین لازم است که ما فرهنگ و رفتار ترافیکی‌مان را در این زمینه اصلاح کنیم.

وی همچنین درباره بسته شدن راه‌ها نیز اظهار کرد: راه‌ها باید از جایی بسته شوند که در آن نقطه امکانات رفاهی وجود داشته باشد.

همچنین زمانی که مجری شبکه خبر از یاسر خالدی سخنگوی سازمان راهداری پرسید که چرا با وجود بارش برف از شب گذشته(منظور شنبه است)، جلسه بحران سازمان راهداری برگزار نشد و روز یکشنبه تشکیل شد، پاسخی داده نشد.دیدگاه شما در مورد : بازهم بحران در روزهای برفی

بازهم بحران در روزهای برفی تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا