امروز دوشنبه 04 تیر 1397 ساعت 04:39:44

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 6211 - تاریخ انتشار : دوشنبه 09 بهمن 1396 - ساعت: 16:52

چاپ
اشتغال 4 هزار نفر با احداث کارخانه پتروشیمی در شهرک صنعتی بهشهر

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان بهشهر خبرداد

اشتغال 4 هزار نفر با احداث کارخانه پتروشیمی در شهرک صنعتی بهشهر


اسماعیل هادی نژاد از اشتغال 4 هزار نفر با احداث کارخانه پتروشیمی در شهرک صنعتی خبر داد که در آینده ای نزدیک کلنگ زنی می شود .

به گزارش خبرنگار صدای بهشهر، اسماعیل هادی نژاد در جلسه شورای اداری امروز گفت: کارخانه پتروشیمی در 18 هکتار و دو فاز در شهرک صنعتی و با سرمایه گذاری داخلی به زودی کلنگ زنی می شود که به طور مستقیم برای 3 هزار نفر و غیرمستقیم برای 1 هزار نفر اشتغال ایجاد می کند.

 

وی احداث کارخانه پتروشیمی در شهرک صنعتی و جذب سرمایه گذار برای یک شرکت مادر در بندر امیرآباد را دو طرح مهم و محوری برشمرد که اشتغال زیادی را به دنبال دارد.

 

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت نقدینگی را یکی از مسائل مهم در حوزه صنعت برشمرد و افزود:ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای حل مشکلات واحدهای متروکه،تعطیل یا نیمه تعطیل تسهیلاتی در قالب تسهیلات جاری درنظر گرفت که 34واحد در سامانه ثبت شدند و 20 واحد در کارگروه استانی بررسی شد و تاکنون 62میلیارد و 345میلیون تومان اعتبار درخواست و 15میلیارد و 700میلیون تومان مورد تایید قرار گرفت.

 

هادی نژاد گفت : در سال جاری بانک ها 1 میلیارد و 900 میلیون تومان را به واحدها دادند و برخی از واحدها به دلیل سختگیری بانک ها انصراف دادند.

 

وی ادامه داد:سهم شهرستان بهشهر از بسته اقتصاد مقاومتی 13 میلیارد تومان بود که در واقع 40درصد اعتبارات توانست تاثیر گذار باشد و تنها 8 واحد توانستند اشتغال ایجاد کنند.

 

این مسئول گفت: در صورتی که این واحدها در حضور خیریانپور معاون استاندار مازندران متعهد شدند در قبال تسهیلات حداقل 30فرصت شغلی ایجاد کنند اما به تعهداتشان عمل نکردند.

 

هادی نژاد به ایجاد شهرکی برای واحدهای آلاینده و مزاحم در بهشهر اشاره کرد و گفت:با پیگیری های نماینده بهشهر،نکا و گلوگاه زمین برای این شهرک تملک شد و اماده دریافت تسهیلات هستیم تا به صورت واحد و یکپارچه شهرکی برای واحدهای صنفی آلاینده و مزاحم ایجاد شود و این واحدها از شهر خارج شوند.

 

وی به 2 هزار و 699 مورد بازرسی از واحدها اشاره کرد و افزود:439پرونده به ارزش ریالی 37 میلیارد ریال تشکیل و به تعزیرات ارسال شد و گرانفروشی و عدم درج قیمت مهمترین عناوین تخلفات بود.

 

 

تهیه و تنظیم خبر: سپیده پوریانیدیدگاه شما در مورد : اشتغال 4 هزار نفر با احداث کارخانه پتروشیمی در شهرک صنعتی بهشهر

اشتغال 4 هزار نفر با احداث کارخانه پتروشیمی در شهرک صنعتی بهشهر تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا