امروز یکشنبه 06 خرداد 1397 ساعت 09:38:14

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

کد خبر : 6220 - تاریخ انتشار : سه شنبه 10 بهمن 1396 - ساعت: 08:17

چاپ

آمریکا احتمالاً به دنبال تحریم‌ ترکیه است


یک گزارش جدید که به تازگی منتشر شده است، نشان می‌دهد که آنکارا احتمالاً قصد دارد در پی خرید سامانه‌های «اس ۴۰۰» روسیه توسط ترکیه، تحریم‌هایی را علیه آنکارا وضع کند.

گزارش جدید سازمان «هریتج» ترکیه از روابط واشنگتن با آنکارا حاکی از آن است که خرید قریب‌الوقوع سامانه‌های موشکی دفاع هوایی «اس ۴۰۰» آنکارا از روسیه احتمالاً تحریم‌های ثانویه آمریکا علیه «آنکارا» را به همراه خواهد داشت.

خبرگزاری اسپوتنیک در این خصوص گزارش کرد، در این گزارش که روز دوشنبه (دیروز) منتشر شد، اینگونه آمده است: «نگرانی‌هایی مبنی بر آن وجود دارد که این توافق ممکن است تحریم‌های آمریکا در سال ۲۰۱۸ طبق "قانون مبارزه با رقبای آمریکا از طریق تحریم" (CAATSA)، که در آگوست ۲۰۱۷ به امضا درآمده است را به همراه داشته باشد».

در ماه دسامبر سال گذشته میلادی، روسیه و ترکیه، توافقی را برای فراهم آوردن سامانه‌های موشک دفاع هوایی اس ۴۰۰ روسیه برای ترکیه به امضا درآوردند.

طرح‌های مسکو و آنکارا برای پیشبرد خط لوله استریم، وابستگی ترکیه به انرژی روسیه را افزایش می‌دهد و همچنین خطر تحریم‌های آمریکا را به همراه دارد.

در گزارش ترکیه آمده است: «در سال ۲۰۱۷، بیش از ۵۰ درصد از واردات گاز طبیعی ترکیه از روسیه بود. علیرغم میلی ترکیه برای از بین بردن وابستگی خود به انرژی روسیه، پیشرفت‌هایی در زمینه خط لوله ملی ترکیش استریم، دقیقاً در سال ۲۰۱۸ خلاف میل ترکیه عمل خواهد کرد و خطر تحریم‌های آمریکا را به همراه خواهد داشت».

تداوم حمایت آمریکا از یگان‌های موسوم به «مدافع خلق کرد» که در شرق رود فرات در سوریه با حمایت آمریکا عملیات انجام می‌دهند، نشان می‌دهد که آنکارا تنش‌های مداومی را در سال جاری میلادی در این خصوص تجربه می‌کند.دیدگاه شما در مورد : آمریکا احتمالاً به دنبال تحریم‌ ترکیه است

 آمریکا احتمالاً به دنبال تحریم‌ ترکیه است تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا