امروز یکشنبه 31 تیر 1397 ساعت 18:53:05

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 6255 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 بهمن 1396 - ساعت: 12:46

چاپ
255 میلیارد ریال ارزش خدمات شهری و عمرانی شهرداری بهشهر

سرپرست شهرداری بهشهر خبر داد:

255 میلیارد ریال ارزش خدمات شهری و عمرانی شهرداری بهشهر


یاسر فیروزی مجموع هزینه های عمرانی، فنی و شهرسازی، خدمات و موارد دیگر را 255 میلیارد ریال طی 10 ماه سال 1396 اعلام کرد

به گزارش خبرنگار صدای بهشهر،سرپرست شهرداری بهشهر در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به وظایف و مسئولیت های گسترده شهرداری ها اظهار کرد: تنوّع خدمات در شهرداری سبب شد تا مردم مطالبات بیشتری از این سازمان داشته باشند و خدمات مناسب باید در اختیار شهروندان قرار بگیرد.

 

یاسر فیروزی گفت: آسفالت معابر به طول 26 هزار و 902 متر و به ارزش 12 میلیارد ریال، دیوار چینی انهار و کف سازی رودخانه به ارزش 6 میلیارد ریال، دیوار چینی زمین دپو ریجکت زباله و پسماند شهری به ارزش 1 میلیارد ریال، محوطه سازی کمپوست جهت ممانعت از شیرآبه به ارزش 12 میلیارد ریال، بهینه سازی کارخانه سنگ شکن به ارزش 13 میلیارد ریال، تابلوهای معابر و ترافیکی به ارزش 2 میلیارد ریال، هزینه واحد فضای سبز به ارزش 11 میلیارد ریال، هزینه واحد خدمات شهری به ارزش 45 میلیارد ریال، شبکه آبیاری فضای سبز به ارزش 5 میلیارد ریال، هزینه سازمان آتش نشانی و خرید دستگاه شیر هیدرانت و .. با اعتبار3 میلیارد ریال، احداث پارک محله در مساحت 400 مترمربع با اعتبار 800 میلیون ریال و خرید دستگاه اپنر به ارزش 1،500 میلیارد ریال و احداث پل رودخانه ورودی شهر به ارزش 5 میلیارد ریال از اقدامات انجام شده عمرانی، فنی و شهر سازی، خدمات و.. طی 10 ماه سال 96 است.

 

وی مجموع هزینه های عمرانی، فنی و شهرسازی، خدمات و موارد دیگر را 255 میلیارد ریال طی 10 ماه سال 1396 اعلام کرد و افزود: کارخانه کمپوست بهشهر ظرفیت 250 تن زباله در روز دارد و در بهشهر روزانه حدود80 تن زباله تولید و در مجموع180 تن زباله در روز جمع آوری می شود.

 

سرپرست شهرداری بهشهر بیان کرد: کارخانه کمپوست با توجه به شرایط بدی که در ابتدای سال 96 داشت تعطیل شد؛ مکانی برای دپوی زباله نداشت و زیرساخت های اصلی رعایت نشده بود در نهایت با انعقاد قراردادی در مهر 96، 12 هزار مترمکعب زیر سازی انجام شد و تا پایان سال عملیات بتون ریزی و آرماتور بندی اجرا می شود.

 

فیروزی با بیان اینکه 40 درصد ریجکتی برای کارخانه کمپوست طبیعی است افزود: چون این کارخانه دستگاه هایی مانند کیسه پاره کن، مکنده پلاستیک و.. ندارد عملیات تفکیک زباله نیز به درستی انجام نمی شود میزان ریجکتی به 60 درصد می رسد.

 

وی ادامه داد: ما امروز دچار روزمرگی شدیم و شهرداری درآمد پایدار ندارد برای حداقل درآمد شهری باید منتظر ارزش افزوده باشیم که با توجه به رکود ساخت و ساز و کاهش عوارض ساختمانی این درآمد در هر ماه متفاوت است.

 

سرپرست شهرداری بهشهر خاطر نشان کرد: برنامه چشم اندازی در سال 1396 از سوی سازمان همیاری و شهرداری برای توسعه شهری به ما ابلاغ شد که با توجه به هزینه های بالا بسیاری از شهرهای کوچک اجرا نکردند از سوی دیگر طرح تفصیلی بهشهر برای سال 1382 است که برای 10 سال اعتبار دارد؛ شهرداری بهشهر طرح تفصیلی جدید را آماده و هزینه آن را نیز پرداخت کرد اما در مسکن و شهرسازی متوقف شد و بعد از 14 سال هنوز طرح جامع تصویب نشد که همین موضوع مشکلاتی را برای شهر بوجود می آورد.

 

فیروزی با بیان اینکه باید هویت تاریخی، ایرانی و اسلامی برای شهر تعریف شود افزود:بهشهر شهری تاریخی و مملو از باغ تصور می شد که این هویت باید تحت محوریت باغ های ایرانی تعریف شود ، با شناخت همه ظرفیت، فرصت، نقاط ضعف و قوّت باید هویت و نمادی برای بهشهر در نظر گرفته شود.

 

وی بیان کرد: طی نشست هایی با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان 2 مشاور به شهرداری معرفی شدند تا در مسائلی که به شهرداری و میراث فرهنگی مرتبط است مشورت و تبادل نظر شود.

 

سرپرست شهرداری بهشهر از اجرای طرح باغ موزه مینیاتوری در این شهر خبر داد و گفت:طرح باغ موزه مینیاتوری در شورای شهر مصوب شد و طبق آن امور اراضی 20 هکتاری زمین در اختیار شهرداری قرار می دهد و تمام نمادهای شهر مانند صفی آباد، عباس آباد، چشمه عمارت در این باغ موزه ایجاد می شوند.

 

فیروزی در مورد انتقال ساختمان اداری شهرداری بهشهر تصریح کرد: طبق توافقنامه 5 هزار متر اراضی چیت سازی به شهرداری بهشهر تعلق دارد که با دراختیار گرفتن این اراضی ساختمان اداری شهرداری بهشهر منتقل می شود و فضای سبز و خدمات در پارک باقی می مانند.

 دیدگاه شما در مورد : 255 میلیارد ریال ارزش خدمات شهری و عمرانی شهرداری بهشهر

255 میلیارد ریال ارزش خدمات شهری و عمرانی شهرداری بهشهر تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا