امروز دوشنبه 01 مرداد 1397 ساعت 02:49:01

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 6261 - تاریخ انتشار : دوشنبه 07 اسفند 1396 - ساعت: 12:46

چاپ
رقابت 250 کشتی گیر در پانزدهمین دوره مسابقات کشتی شهید هاشمی نژاد

در بهشهر

رقابت 250 کشتی گیر در پانزدهمین دوره مسابقات کشتی شهید هاشمی نژاد


این‌مسابقات با رقابت ۲۵۰ کشتی گیر در ۱۴ تیم داخلی، ۴ تیم خارجی و یک تیم منطقه ای در دو روز دهم و یازدهم اسفند جاری در شهرستان بهشهر برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار صدای بهشهر، شهرام جعفری رئیس هیات کشتی بهشهر در نشست خبری با اصحاب رسانه از رقابت ۱۹ تیم داخلی و خارجی خبر داد و گفت: از ۱۴ استان برتر در کشتی و هفت تیم خارجی برای شرکت در این دوره از مسابقات جام شهید هاشمی نژاد دعوت بعمل آمد که حضور ۴ تیم خارجی از کشورهای روسیه، آذربایجان، ارمنستان و گرجستان حتمی است.

 

وی افزود: این‌مسابقات با رقابت ۲۵۰ کشتی گیر در ۱۴ تیم داخلی، ۴ تیم خارجی و یک تیم منطقه ای در دو روز دهم و یازدهم اسفند جاری در شهرستان بهشهر برگزار می شود.

 

رئیس هیات کشتی بهشهر گفت: کشتی گیران زیادی از سراسر کشور خواستار حضور در این دوره از مسابقات هستند اما به دلیل امکانات کم، محدودیت زمانی و مقررات جدید از پذیرفتن آنها معذوریم.

 

شهرام‌جعفری اظهار کرد: مسابقات جام شهید هاشمی نژاد یکی از معتبرترین مسابقات کشتی کشور است که با پوشش خبری و همت دست اندرکاران ورزشی شهرستان به جایی رسید که امروز به یک برند در کشور تبدیل شد.

 

وی با اشاره به اهداف فرهنگی و ورزشی مسابقات جام شهید هاشمی نژاد ادامه داد: این مسابقات به اسم شهیدهاشمی نژاد که متعلق به بهشهر و مازندران است برگزار می شود تا فرصتی برای معرفی این شخصیت باشد.

 

رئیس هیات کشتی بهشهر ارتقای سطح کشتی، شور وشوق و ایجاد انگیزه در میان ورزشکاران را از اهداف ورزشی مسابقات جام شهید هاشمی نژاد اعلام‌ کرد.

 

وی ادامه داد:بهشهر، شهر اشرف البلاد از شهرهای قدیمی ایران است که دارای ظرفیت گردشگری و توریستی بالایی است که این ظرفیت ها بسیار ناشناخته باقی مانده است با توجه به مهمانان خارجی ، بهترین فرصت برای معرفی این شهرستان است.

 

این فعال ورزشی مسابقات جام شهید هاشمی نژاد را سکوی پرتاب بسیاری از کشتی گیران دانست و گفت:کشتی گیران با انگیزه در این مسابقات شرکت می کنند تا علاوه بر کسب تجربه، خودی نشان دهند؛ با توجه به اینکه این‌مسابقات در رده جوانان برگزار می شود و مسابقات این سطح در کشور کم است فرصتی برای جوانان است تا با کمترین هزینه در این مسابقات شرکت کنند و فدراسیون کشتی نیز نگاه ویژه ای به این مسابقات دارد.

 

شهرام‌جعفری گفت: بهشهر جزو محدود شهرهایی است که به صورت مستمر مسابقات ورزشی بین المللی برگزار میکند از هفتمین دوره مسابقات کشتی جام شهید هاشمی نژاد که در سال ۱۳۸۸ برگزار شد تا به امروز این مسابقات به صورت مستمر ادامه داشت تا به جام پانزدهم رسید.

 

وی افزود: برگزاری این‌مسابقات به اسم شهید هاشمی نژاد باعث همدلی و وحدت می شود و مسئولین را مجاب می کند تا همکاری کنند.

 

رئیس هیات کشتی بهشهر مجموعه تیم داوری را ۴۰ نفر اعلام کرد و گفت:برای این دوره از مسابقات بیش از ۳۰۰ میلیون تومان برآورد هزینه شد که سهم شهرستان بهشهر در تامین مالی حدود ۶۰ میلیون است که البته به صورت غیرنقدی کمک می شود.

 

جعفری گفت: جوایز نقدی و ورود و خروج تیم ها حدود ۷۰ میلیون تومان هزینه دارد و به نفرات خارجی ؛نفر اول ۵۰۰ دلار، نفر دوم۳۰۰ دلار و به نفر سوم مشترک ۲۰۰ دلار اهدا می شود.

 دیدگاه شما در مورد : رقابت 250 کشتی گیر در پانزدهمین دوره مسابقات کشتی شهید هاشمی نژاد

رقابت 250 کشتی گیر در پانزدهمین دوره مسابقات کشتی شهید هاشمی نژاد تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا