امروز دوشنبه 01 مرداد 1397 ساعت 02:25:20

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 6262 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 بهمن 1396 - ساعت: 23:15

چاپ
خانه تاریخی عطار در بهشهر تبدیل به موزه می‌شود

سرپرست شهرداری بهشهر :

خانه تاریخی عطار در بهشهر تبدیل به موزه می‌شود


یاسر فیروزی با تاکید بر توجه بیشتر میراث فرهنگی به شهر تاریخی بهشهر، گفت : خانه تاریخی عطار در بهشهر موزه می‌شود.

 به گزارش بهصدا ،یاسر فیروزی در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: تا زمانی که راهکارهای قانونی مبنی بر انتقال شهرداری از پارک ملت به چیت‌سازی میسر نشود؛ امکان انتقال وجود ندارد و در صورت انتقال، تنها بخش فنی و درآمدی به ساختمان چیت‌سازی منتقل شده و نیروهای خدماتی و فضای سبز در این ساختمان فعالیت خواهند داشت.

وی افزود: با توجه به فضایی که در چیت‌سازی در اختیار داریم، ظرفیت مناسبی برای فعالیت اداری در اختیار است و در صورت نیاز می توانیم بناهایی با همان سبک قدیم در این مکان ایجاد کنیم.

سرپرست شهرداری بهشهر  با اشاره به تحقق بودجه شهرداری در سال‌جاری گفت: از 40 میلیارد تومان بودجه تصویب شد تا کنون 26 میلیارد تومان محقق شده و امیدواریم تا پایان سال این بودجه به طور کامل محقق شود.

فیروزی با اشاره به هزینه 255 میلیارد ریالی برای پروژه‌های مختلف عمرانی، خدماتی، فضای سبز، عمرانی، فنی و شهر سازی، 10 ماهه امسال در بهشهر گفت: در این بخش در سال جاری 26 هزار و 902 متر آسفالت سطح معابر محقق شده و دیوار چینی انهار، رودخانه و کانال در سطح سه هزار متر مکعب اجرایی و کف‌سازی رودخانه، هزینه برای ریجکتی زباله و پسماند شهری از دیگر فعالیت های انجام شده بود.

سرپرست شهرداری بهشهر گفت: قصد انتقال شهرداری از پارک ملت بهشهر در دستور کار بوده و با فراهم شدن راهکارهای قانونی شهرداری از  پارکملت بهشهر منتقل می شود.

وی با اشاره به ظرفیت 250 تنی کمپوست بهشهر و تعطیلی آن از ابتدای سال 96 افزود: به دلیل فراهم نبودن برخی از زیرساخت‌ها کمپوست از ابتدای سال تعطیل بود که تلاش داریم تا با فضاسازی مناسب و فراهم کردن امکانات و تجهیزات لازم، مشکلات این بخش را برطرف کنیم.

سرپرست شهرداری بهشهر ادامه داد: ضمن اینکه فرهنگ سازی برای تفکیک زباله در سطح شهر با تمام توان در دست انجام است و برای به صفر رساندن رجکتی‌های کمپوست تلاش داریم تا زباله‌سوز در بهشهر فعال شود.

فیروزی با اشاره به فراهم شدن زیرساخت‌های لازم برای گردشگری مناسب در سطح بهشهر، گفت: برای این منظور برای توسعه گردشگری و استفاده همگان از فضاهای تفریحی و گردشگری، پروژه سالار تپه می‌تواند یک حرکت جدید در تحول گردشگری بهشهر باشد، ایجاد باغ میناتوری مصوب شده و اجرایی می‌شود و تملک خانه تاریخی عطار به‌عنوان موزه در دستور کار است.دیدگاه شما در مورد : خانه تاریخی عطار در بهشهر تبدیل به موزه می‌شود

خانه تاریخی عطار در بهشهر تبدیل به موزه می‌شود تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا