امروز دوشنبه 04 تیر 1397 ساعت 04:46:23

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

کد خبر : 6354 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 - ساعت: 09:33

چاپ

نخست‌وزیر ارمنستان استعفا داد


رسانه‌‌‌ها در خبری فوری گزارش دادند که «سرژ سرکیسیان‌» نخست‌وزیر ارمنستان به دنبال تشدید تنش‌‌‌ها و اعتراض‌‌‌ها در این کشور استعفا داد.
به گزارش صدای بهشهر به نقل از 598، درحالی که اعتراض‌‌‌ها در ارمنستان وارد دومین هفته خود شده است، رسانه‌های روسی روز دو‌‌شنبه در خبری فوری از استعفای نخست‌وزیر ارمنستان خبر دادند. در گزارش اسپوتنیک به نقل از دفتر سرکیسیان، نخست‌وزیر ارمنستان خطاب به مردم این کشور آمده است: «من برای آخرین بار به عنوان رئیس دولت با شما صحبت می‌کنم. حق با نیکول پاشینیان (رهبر مخالفان) بود. من اشتباه کردم. در این وضعیت، راه‌حل‌های مختلفی وجود دارد اما من به هیچ کدام از آنها رجوع نخواهم کرد اما من چنین کاری نخواهم کرد. من سمت ریاست کشورمان را ر‌‌ها می‌کنم». رسانه‌‌‌ها گزارش داده بودند که در ادامه تظاهرات‌های ضددولتی در ارمنستان، روز دو‌‌شنبه صد‌‌ها نفر با لباس نظامی در تظاهرات شرکت کردند. وزارت دفاع ارمنستان این اقدام را محکوم و اعلام کرده که چنین رفتاری واکنش محکم قانونی به دنبال خواهد داشت. روز یک‌‌شنبه برخی منابع خبری از بازداشت «نیکول پاشینیان‌» رهبر مخالفان دولت این کشور خبر دادند اما پلیس ارمنستان چنین اقدامی را تکذیب کرده بود. رهبر مخالفان یك‌‌شنبه در دیدار با سركیسیان خواستار استعفای وی شده بود كه با مخالفت نخست‌وزیر مذاكرات دو طرف بی‌نتیجه پایان یافت.

سرژ سرکیسیان از سال ۲۰۰۸ تا همین اواخر رئیس‌جمهور ارمنستان بود اما پس از تغییرات اخیر در نظام سیاسی این کشور از نظام ریاستی به پارلمانی، به عنوان نخست‌وزیر کار خود را آغاز کرد. از دو هفته قبل و به دنبال آغاز به کار سرکیسیان در مقام نخست‌وزیری، اعتراض‌‌‌ها در ارمنستان به شکل تظاهرات در خیابان‌های پایتخت آغاز شده بود و این اعتراض‌‌‌ها همچنان ادامه دارد.


دیدگاه شما در مورد : نخست‌وزیر ارمنستان استعفا داد

نخست‌وزیر ارمنستان استعفا داد تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا