امروز دوشنبه 04 تیر 1397 ساعت 08:37:22

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

کد خبر : 6373 - تاریخ انتشار : دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 - ساعت: 10:38

چاپ

نبش قبر پدر پس از 14 سال


وقتی به دنیا آمدم پدر و مادرم از هم جدا شدند و مادرم نام فامیلی مرا تغییر داد. بدین ترتیب قضات برای اثبات ادعای وی دستور انجام آزمایش دی ان‌ای دادند و او را به پزشکی قانونی معرفی کردند.

دختر جوان که 14 سال قبل پدرش از سوی فردی ناشناس به قتل رسیده بود پس از 9 سال تلاش و انجام نبش قبر توانست ثابت کند که فرزند مقتول است و خواهان دریافت دیه شد.

به‌گزارش «ایران»، رسیدگی به این پرونده از 14 سال پیش به‌دنبال کشف جسد مردی میانسال در خیابان تجریش توسط مأموران گشت کلانتری 101 تهران شروع شد. این مرد که خفه شده و به قتل رسیده بود با دستور بازپرس ویژه قتل دفن شد و تلاش برای یافتن قاتل ادامه یافت. اما در حالی که 5 سال از این جنایت مرموز گذشته و هیچ سرنخی از قاتل در دست نبود دختر جوانی با مراجعه به دادسرا خود را فرزند مقتول معرفی کرد و خواستار دریافت دیه پدرش از بیت المال شد.

در حالی که این پرونده به دادگاه کیفری فرستاده شده بود قضات دادگاه با توجه به اینکه اسم این دختر در شناسنامه مقتول نبود و به خاطر نواقص انحصار وراثتی واحراز هویت دختر جوان پرونده را دوباره به دادسرا برگرداندند. دختر جوان در تحقیقات گفت: وقتی به دنیا آمدم پدر و مادرم از هم جدا شدند و مادرم نام فامیلی مرا تغییر داد. بدین ترتیب قضات برای اثبات ادعای وی دستور انجام آزمایش دی ان‌ای دادند و او را به پزشکی قانونی معرفی کردند.

از سوی دیگر دستور نبش قبر مقتول برای انجام این آزمایش نیز صادر شد. بدین ترتیب با گذشت 9 سال از این ماجرا سرانجام نتیجه آزمایش ثابت کرد که این دختر فرزند مقتول است. بنابراین دیروز صبح پریسا با مراجعه به شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی قربانزاده برای پنجمین بار خواستار دریافت دیه از بیت‌المال شد وقضات هم برای صدور رأی وارد شور شدند.دیدگاه شما در مورد : نبش قبر پدر پس از 14 سال

نبش قبر پدر پس از 14 سال تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا